Műhelymunkáink során meghívott előadók, saját szakkollégistáink vagy diplomatervesek és Tudományos Diákköri Konferenciára készülő hallgatók ismertetik a témával kapcsolatos álláspontjukat, amit később szabadabb keretek között megvitatunk.
Célunk, hogy ne csak a kollégiumban élő, hanem a szakkollégiumon kívüli hallgatókat is tájékoztassuk, felhívjuk figyelmüket az őket érintő környezeti- és természetvédelmi problémákra és azok megoldási lehetőségeire. A szakkollégiumi előadássorozaton volt már szó élelmiszerpazarlásról, natúrkozmetikumokról, fogyasztói társadalomról, környezetbarát tisztítószerekről, a tiszai szemétgyűjtés kalandjairól, de szerveztünk már ruhacsereberét és vitaestet is. Az előadások tárháza szinte kimeríthetetlen, a vezetőségünk igyekszik minden évben új előadókat meghívni, vagy régi előadókat más témával szerepeltetni. Arra is figyelünk, hogy olyan témákat válasszunk és olyan formában, ami tagjainkat leginkább érdekli.
A szakkollégium feladatai közé tartozik az is, hogy felkarolja a Tudományos Diákköri Konferenciákra, és diplomavédésre készülő, természet- és környezetvédelem iránt érdeklődő hallgatókat, számukra szakmai segítségnyújtást biztosítson. Ehhez hozzájárul, hogy aktív tagjainknak igazolást adunk, ami rengeteg plusz pontot jelent a pályázatoknál, de még a kollégiumi felvételinél is.
A Környezetvédelmi Szakkollégium úgymond jobb keze a GATE Zöld Klub Egyesületnek. Közösen szervezünk különböző környezeti nevelési programokat és persze az evés- ivás sem maradhat ki a sorból.